Zasady Super Kibica!

Zasady Super Kibica!

Dlaczego gra w piłkę, uprawianie sportu jest tak ważne?

Zawsze uważałem, że ruch to zdrowie. Oczywiście wszystko ma swoje granice oraz czas. Uprawianie sportu w formie amatorskiej, czy profesjonalnej poprawia zarówno naszą kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Myślę, że wielu chłopców, a dziś już i dziewczynek, chciałoby zostać Robertem Lewandowskim, czy Jerzym Dudkiem. Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie i trudno byłoby się nie zgodzić, że jako dyscyplina drużynowa bardzo nas rozwija: angażuje do wspólnego działania, przewidywania, reagowania, wyciągania wniosków po przegranej, czy cieszenia się i tworzenia historii po odniesionym sukcesie.

Dlaczego warto zabierać całą rodzinę na mecz piłkarski?

Dla rodziny to duże emocje, poczucie ważnego wydarzenia. Stadion to miejsce, w którym wspólnie uczestniczymy w wydarzeniu oraz okazujemy, jak utożsamiamy się z klubem, czy zawodnikami. To wspaniałe uczucie, gdy widzi się swoich najbliższych, przeżywających, cieszących ze zwycięstwa, a czasem pocieszających się po przegranej. Dzieci poprzez kibicowanie i spędzanie wspólnego czasu, obserwują i uczą się, a później sami kibicują, czy uprawiają sport. Emocje są przed w trakcie, ale i pozostają jeszcze długo po meczu.

Czy faktycznie kibicowanie to dobra zabawa i dlaczego?

Na całym świecie kibic to dwunasty zawodnik. Ubiór w barwy klubowe, malowanie twarzy, rozwieszanie flag, czy śpiewanie, to kolejna ważna część meczu, która powoduje powagę, ekscytacje, ale przede wszystkim uśmiech u wszystkich kibicujących jak oraz zawodników. Pozytywne kibicowanie motywuje zawodników do jeszcze większego zaangażowania w osiągnięcie pozytywnego wyniku.

Z perspektywy zawodnika, kibicowanie kulturalne i bez agresji ma znaczenie?

W piłce nożnej ważna jest koncentracja oraz spokój psychiczny podczas treningów, oraz meczu. Ten spokój i oparcie zawodnik musi mieć i w domu ze strony rodziny, ale również w pracy, czyli na stadionie. Pozytywne kibicowanie ma podstawowy sens i fundament każdej dyscypliny sportowej. Sport ma nas uczyć kultury poprzez zabawę.

W czym kibice mogą pomóc drużynie zarówno podczas meczu, jak i po nim?

Bez kibiców nie ma drużyny. Dla zespołu to zwiększenie odpowiedzialności, adrenaliny, zaangażowania w to, co robimy, i odpowiedzialności za to, jak wypadniemy i czy będziemy wspólnie cieszyć się z wygranej. Głośny doping, oklaski zawsze powodują uczucia, które są trudne do opisania – po prostu niosą zawodników do zwycięstwa.

Alkohol wróg sportu i kibiców?

Zarówno kibice, jak i uprawiający sport dobrze wiedzą, że alkohol oraz inne używki nie wpływają pozytywnie na dobre samopoczucie naszego organizmu, a są jedynie dodatkowym obciążeniem. Uważam, że pozytywne nastawienie do sportu, euforia związana z każdą dyscypliną, doda kibicowi czy zawodnikowi, wiele energii zastępując wszelkiego rodzaju niezdrowe środki i używki.

Czysta gra i czyste kibicowanie – to zasady ważne na boisku, ale i w pracy oraz życiu codziennym?

Oczywiście, nie zapominajmy, że w życiu, pracy, sporcie, czy na ulicy, bardzo ważna jest nasza kultura osobista. Podczas meczu piłkarskiego, ale i innych zawodów sportowych, jednoczenie się, pokazuje naszą wspólną siłę oraz miłość do sportu. Zabawa fair play – zawsze!.

Jak bezpiecznie kibicować, aby była to radość dla całej rodziny?

Na boisku, jak i na trybunach, poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze dla wszystkich. Edukacja od najmłodszych lat, wspólnie spędzany czas, przychodzenie całymi rodzinami na stadion, oraz wskazywanie poprawnego koleżeńskiego zachowania „kibicowania” spowoduje radość na twarzy każdego z nas.

Wróć do zakładki ZOSTAŃ SUPER KIBICEM!

Comments are closed.

back to top