Wspieramy sport

Wspieramy sport!

Dlaczego firma Grala wspiera sport oraz pozytywne kibicowanie?

Sport to zdrowie a kibicowanie to integracja i dobra zabawa. Wiem, jako sportowiec ile dobrego daje sport w osiąganiu celów zawodowych, firmowych. Trzeba podkreślić prozdrowotne aspekty uprawiania sportu czy aktywnego spędzania czasu w roli kibica w kontekście zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Na boisku można się po prostu pozytywnie zmęczyć a tym samym „zresetować” złe emocje. Lata na boisku nauczyły mnie również, jak ważne są współpraca i pozytywne nastawienie ludzi, z którymi pracuję. Mówi się, że kibice to dwunasty zawodnik. Można powiedzieć, że kibicami firmy Grala są klienci a pracownicy to koledzy z boiska, z którymi razem walczymy o zwycięstwo. Ważny jest entuzjazm, który tworzy się podczas uprawiania sportu oraz kibicowania. Z boiska łatwo jest przenieść dobre wzorce do kultury organizacyjnej firmy. To się opłaca – wszystkim.

Dlaczego właśnie piłka nożna?

Oczywiście dlatego, że sam od wielu lat jestem czynnym piłkarzem. Uprawiam tę dyscyplinę sportu, kocham atmosferę meczu, uwielbiam adrenalinę, rywalizację i zabawę na boisku. Piłka nożna nauczyła mnie cieszyć się ze zwycięstw oraz wyciągać wnioski z porażek. To umiejętności, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca, manager, pracownik, aby efektywnie i skutecznie funkcjonować w pracy, ale również życiu osobistym.

Jakie korzyści mogą mieć mieszkańcy z zaangażowania się w akcję?

Chcę zwrócić uwagę, mieszkańców na fakt, że wokół jest mnóstwo okazji do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu – wystarczy wyjść z domu, aby pograć w piłkę czy pokibicować – na świeżym powietrzu, z kolegami i koleżankami z zakładu czy pracy a może z rodziną. Podczas wysiłku fizycznego – treningu, meczu, ale również podczas kibicowania w organizmie wydzielają się endorfiny, które odpowiadają za to, że jesteśmy szczęśliwi. Zależy nam, żeby ludzie mieli okazję do odprężenia się, zrelaksowania, aby mogli odsapnąć po pracy i nabrać sił na kolejny dzień.

A jak skorzystają z tej akcji drużyny i kluby?

Zależy mi na wsparciu wszystkich klubów, drużyn, zespołów, które często bez środków finansowych animują życie sportowe w swojej najbliższej okolicy. Chcemy zwrócić na nie uwagę mieszkańców – może dzięki temu pojawi się większa liczba zawodników, kibiców, sponsorów a tym samym środków na rozwój sportu i promocję zdrowego stylu życia. Jako Grala s.c. chcemy poruszyć kamyczek, który uruchomi lawinę dobrych zmian.

Jak angażujecie pracowników w tego typu działania?

Moim zdaniem najlepszym sposobem na włączenie pracowników w jakąkolwiek akcję jest dawanie przykładu. Tak jest również i w tym przypadku, osobiście uprawiam sport i zachęcam do tego moich pracowników. Mój zespół to ludzie, którzy pracują w firmie po kilka, kilkanaście lat, są również nowi pracownicy – cały czas uczymy się siebie nawzajem. Poznajemy, kto lubi co robić, jaki sport uprawia, komu kibicuje, jak spędza czas wolny. Zależy nam, żeby nasi pracownicy byli swoistego rodzaju ambasadorami akcji, mówili o niej swoim znajomym, kolegom, rodzinie. Wspieramy oczywiście wszystkie pomysły związane ze wspólnym spędzaniem czasu „na sportowo”.

Jakie benefity mają Państwa pracownicy, związane ze sportem bądź kibicowaniem?

Uruchamiamy właśnie pilotażowy program benefitów dla pracowników, którzy wyróżniają się w pracy, a jednocześnie są aktywni na polu sportowym, kibicują bądź angażują się we wsparcie lokalnych drużyn sportowych. Mogą to być drużyny w których grają ich dzieci bądź oni sami. Mamy do dyspozycji bilety na najciekawsze wydarzenia sportowe dla wyróżniających się pracowników, mamy karnety do fitness klubów itp.

Wróć do zakładki ZOSTAŃ SUPER KIBICEM!

Comments are closed.

back to top